Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

03-05-2016

8 MAJA UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE

8 MAJA 2016 W RAMACH OBCHODÓW JUBILEUSZU 800-LECIA OPACTWA BENEDYKTYNEK W STANIĄTKACH W KOŚCIELE ODBĘDĄ SIĘ: GODZ. 15.00 - Uroczyste Nieszpory z udziałem Benedyktynów z Tyńca 16.00 - Koncert Zespołu ALTA CAPPELLA Marian Magiera, Paweł Gajewski, Stanisław Majerski - trąbki historyczne Tomasz Sobaniec - kotły historyczne,bęben renesansowy; Marcin Świątkiewicz - klawesyn. 18.00 - Msza Św. koncelebrowana, której będzie przewodniczył J.E. bp Grzegorz Ryś SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony !
 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.