Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

19-04-2016

KONCERT 8 MAJA 2016

Serdecznie zapraszamy 8 maja o godz. 16.00 na koncert Alta Cappella w składzie: Marian Magiera, Paweł Gajewski, Stanisław Majerski - trąbki historyczne Tomasz Sobaniec - kotły historyczne, bęben renesansowy; Marcin Świątkiewicz - klawesyn. Koncert jest częścią OBCHODÓW OSIEMSETLECIA OPACTWA MNISZEK BENEDYKTYNEK W STANIĄTKACH. Wstęp - dobrowolna ofiara. W programie:J. D. Zelenka - Fanfary (Alta Cappella)
S. de Albero - Recercata V c-moll (klawesyn)
D. Scarlatti - Sonata K. 58 c-moll (klawesyn)
G. F. Haendel - Suita "Waterpiece" na trąbkę i basso continuo (M.Magiera, M.Świątkiewicz)
J. J. Froberger - Toccata II (klawesyn)
T. Merula - Capriccio Cromatico (klawesyn)
G. F. Haendel - Coro i Gavotta z opery "Atalanta" (Alta Cappella)
C. Ph. E. Bach - Marcia for the Ark (Alta Cappella)
L. Couperin - Suita F-dur (klawesyn)
G. B. Gordigiani - Fanfary (Alta Cappella)
H. Purcell - Suita g-moll (klawesyn)
Anonim - Marsze Pruskiej Kawalerii XVIII w. (Alta Cappella)
E. J. de le Guerre - Preludium g-moll (klawesyn)
Anonim - Fanfara wg marszów weselnych z Wielkopolski (Alta Cappella)
Koncert dofinansowany jest ze środków Gminy Niepołomice

Zespół Alta Cappella powstał w Krakowie w roku 2010 jako formacja zajmująca się wykonawstwem muzyki dawnych epok na dętych instrumentach historycznych. Różne formy działalności obejmują szeroki repertuar: fanfary z udziałem trąbek i kotłów i utwory kameralne z udziałem trąbek, instrumentów smyczkowych i basso continuo. Alta Cappella współpracuje również z orkiestrami w formie kompletnej sekcji trąbek i kotłów – na stałe zespół związany jest z orkiestrą Capella Cracoviensis . W ubiegłym roku zespół między innymi wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim w Świdnicy, w Almaty w Kazachstanie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości oraz wziął udział w nagraniu Suit Orkiestrowych G.Ph.Telemanna dla wytwórni płytowej BIS z orkiestrą Arte Dei Suonatori pod dyrekcją Martina Gestera.

Skład Alta Cappella jest zmienny lecz jego trzon tworzą:
Marian Magiera – trąbka barokowa
Paweł Gajewski – trąbka barokowa
Stanisław Majerski – trąbka barokowa
Tomasz Sobaniec – kotły barokowe, instrumenty perkusyjne
źródło: http://altacappella.pl/


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.