Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

04-12-2015

PŁYTA Z MUZYKĄ Z ANTYFONARZA DOROTY SZRENIAWSKIEJ

W opactwie lub na stronie www.dux.pl dostępna jest płyta Venite, exultemus Dominodea w wykonaniu żeńskiego zespołu wokalnego Flores Rosarum pod kierownictwem artystycznym Susi Ferfogli. Płyta nagrana została w tym roku w naszym opackim kościele. Jest pierwszą częścią większego projektu "Muzyka klasztorów żeńskich na terenie Małopolski w epoce średniowiecza" realizowanym przez ten zespół. Nagrania obejmują antyfony, hymny oraz responsoria podzielone na cztery okresy liturgiczne przeplecione improwizacjami na wirginale pochodzące z Antyfonarza napisanego "na Tyńcu przez Księży Benedyktynów za przełożeństwa ksieni Doroty Szreniawskiej w 1536", który znajduje się w naszych zbiorach bibliotecznych. Album zamyka utwór wykonany przez siostry benedyktynki z naszego zgromadzenia.Flores Rosarum w składzie: Adrianna Bujak, Anita Pyrek, Maria Klich, Magdalena Grzonka, Katarzyna Śmiałkowska, Katarzyna Wiwer, s. Susi Ferfoglia (kier. art.)

Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta Krakowa


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.