Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

14-06-2015

GRA Z MISJĄ NA ANDROID I iOS

Dla pasjonatów gier przygodowych i tych chcących w nietypowy sposób poznać historię naszego opactwa udostępniamy interaktywną grę na urządzenia mobilne "Misja. Opactwo w Staniątkach". Jest do bezpłatnego pobrania z Google Play (Android) oraz AppStore (iOS). Wszystkich fanów gry zapraszamy do polubienia: https://www.facebook.com/Misja.Opactwo.w.Staniatkach Znajdują się tam ciekawostki i wątki, które pomogą w rozwiązywaniu zadań w grze.Wielopoziomowa gra, dzięki dzięki wartkiemu scenariuszowi i wyrafinowanej, oddziałującej na wyobraźnię plastyce pozwala przenieść się graczowi w czasy polskiego średniowiecza, kiedy powstawało nasze opactwo. Gra zawiera również kompendium wiedzy o historii najstarszego nieprzerwanie trwającego klasztoru benedyktynek w Polsce.
Dzieje, powstałego w XIII wieku opactwa, oglądane przez pryzmat fabuły gry, stają się jedyną w swoim rodzaju lekcją historii Polski. Wszystkie przełomowe wydarzenia naszej historii, w niezwykle ciekawy sposób odcisnęły się bowiem na losach Staniątek. Dziś można tu odnaleźć intrygujące zabytki kultury muzycznej, plastycznej oraz tradycję duchową i kontemplacyjną, kultywowaną nieprzerwanie od ponad 800 lat!
Fundatorami Klasztoru był rycerski ród Gryfitów, możnowładców i urzędników książęcych epoki piastowskiej.
Dlatego gra jest oparta o wątki średniowiecznej kultury rycerskiej. Gracz wciela się w bezimiennego, zabłąkanego rycerza, którego kolejne „misje” w różnych epokach mają służyć klasztorowi: ratować go przed zniszczeniem, obrabowaniem, nieść pomoc w odbudowaniu i codziennej benedyktyńskiej pracy.

Zapraszamy na stronę gry, gdzie można odnaleźć ciekawostki i pomocne informacje: https://www.facebook.com/Misja.Opactwo.w.Staniatkach


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna

Gra dostępna:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mobitouch.staniatki
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/opactwo-w-staniatkach/id811283724?l=pl&ls=1&mt=8
Windows 8: http://apps.microsoft.com/windows/pl-pl/app/misja-staniatki/da650a97-4eb8-4169-beb9-09606eab18be

Produkcja: Imaginga Studio dla Opactwa św. Wojciecha Mniszek Benedyktynek Staniątki 299, 32-005 Niepołomice
Pomysł: Piotr Szyngiera, Magdalena Poprawska
Scenariusz: Mateusz Moczulski
Konsultacja naukowa: Małgorzata Borkowska OSB, Michał Gronowski OSB
Projekt graficzny: Ewelina Głaz, Magdalena Wolan
Udźwiękowienie: Dominik Héjj
Aplikacja iOS i Android: Mobitouch Sp. z o.o.


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.