Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

15-02-2015

PRZEKAŻ 1 % NA REMONT OPACTWA

Jeśli chcesz pomóc i w tym roku... Wszystkim, którzy do tej pory już pośpieszyli nam z pomocą i tym, którzy pragną to uczynić składamy serdeczne podziękowanie staropolskim zawołaniem „Bóg zapłać"!wypełniając deklaracje podatkowe (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38) w części dotyczącej "Wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" proszę wpisać:

w pozycji "Nazwa OPP": Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody
w pozycji "Numer KRS": 0000195764
BARDZO WAŻNE w części "Informacje uzupełniające"
w pozycji "cel szczegółowy 1 %": Staniątki lub 006
Bez tej informacji pieniądze nie trafią do nas!!!

Z przekazanego przez Państwa 1% podatku za 2014 rok na nasze opactwo, uzyskałyśmy niebagatelną kwotę 15.253,35 zł, które przeznaczony został na wkład własny do dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kontynuację remontu dachu kościoła w 2015 roku.
Za okazane serce i pomoc serdecznie dziękujemy. Ze swej strony odwdzięczamy się codzienną modlitwą i ascezą życia mniszego w intencji naszych Dobroczyńców, prosząc również o Boże błogosławieństwo w ich życiu osobistym i w podejmowanych przez nich przedsięwzięciach.

Mogą Państwo też przekazać darowizny w formie darów i pieniędzy na "Cel kultu religijnego", które także można odliczyć od podatku.
Więcej informacji: http://www.pit.pl/darowizny-koscielne/


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.