Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

07-12-2015

KARPIE Z NASZYCH STAWÓW

Karpie zostały odłowione z naszych stawów i są do nabycia w naszym opactwie. Pomożesz nam w ten sposób pozyskać fundusze na remonty i ogrzanie klasztoru. UWAGA!!! NASZE KARPIE SĄ DOSTĘPNE TYLKO W KLASZTORZE W STANIĄTKACH. NIE MA ICH W SPRZEDAŻY DETALICZNEJ W INNYCH MIEJSCACH. JEŚLI SĄ, NIE POCHODZĄ ONE Z NASZYCH STAWÓW.Pomimo niedużej liczebności i podeszłego wieku wszystkie Siostry pracują jak przysłowiowe mrówki, by odrestaurować niszczejące budynki, ale same nie jesteśmy w stanie tak ogromnego obiektu - z równie dużym zapleczem - doprowadzić do lepszego stanu. Staramy się godnie zapracować na własne utrzymanie, stąd zostały podjęte pomyślnie zakończone próby powrotu do uprawy pomidorów i chryzantem w szklarni (ostatnie trzy sezony), wypieku ciasteczek oraz obecnie wyłowionych karpi.
Ryby karmione były kukurydzą i pszenicą.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wsparli nasze Opactwo nabywając dzieła naszych rąk lub składając dobrowolne ofiary. Mamy nadzieję, że i tym razem nasza prośba znajdzie otwarte serca u dotychczasowych naszych Dobroczyńców, jak też u innych osób Dobrej Woli, którzy pomnożą liczbę Ofiarodawców przyjmując imię Przyjaciół Opactwa.
Pozostajemy z serdeczną wdzięcznością i codzienną modlitwą za wszystkich przychodzących nam z pomocą

s. Stefania Polkowska OSB, ksieni opactwa
wraz z całym konwentem staniąteckim

P.S. Karpie do nabycia w klasztorze w Staniątkach (koło Niepołomic, powiat wielicki).
Warunki do ustalenia telefonicznie z Matką Stefanią Polkowską tel. 507 677 825.


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.