Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

12-09-2015

ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ BOLESNEJ I KONCERT - 16 WRZEŚNIA

Godz. 11.30 - MSZA ŚW. ODPUSTOWA ku czci Matki Bożej Bolesnej oraz godz. 16.00 - KONCERT : Jacek Hałas - "ZEGAR BIJE" ...czas ucieka wieczność czeka...Zapraszamy do uczestnictwa w Mszy św. ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 11.30.
Jak co roku uroczystości uświetni orkiestra z kopalni z Wieliczki. Wszystkim muzykom bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i piękne wykonanie pieśni religijnych podczas Mszy odpustowej.
Uroczystości zakończy procesja Eucharystyczna.

O godz. 16.00 zapraszamy na koncert:
Jacek Hałas - "Zegar bije".

...CZAS UCIEKA WIECZNOŚĆ CZEKA...

MODLITWA
Matko Boża Bolesna Staniątecka, której duszę przeszył miecz boleści podczas: proroctwa Symeona, ucieczki do Egiptu, szukania Jezusa, w czasie Jego drogi krzyżowej, śmierci, zdjęcia z krzyża i pogrzebu, wyjednaj nam przebaczenie grzechów, oraz przejmij wszystkie nasze intencje… jakie Ci polecamy. Prosimy Cię przez siedem szczególnych cierpień Twoich, otaczaj nas swoją opieką, abyśmy święcie żyjąc na ziemi, zasłużyli na wieczną chwałę w niebie, gdzie Syn Twój, a nasz Pan życie i króluje na wieki wieków. Amen


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.