Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

12-08-2018

Oblężenie opactwa

Blisko pół tysiąca osób odwiedziło Opactwo Mniszek Benedyktynek w Staniątkach w pierwszym dniu Cracovia Sacra. Jeszcze przez najbliższe cztery dni można zobaczyć wnętrza osiemsetletniego opactwa.Zwiedzanie rozpoczyna się przy furcie klasztornej. Dalej szlak prowadzi korytarzami pierwszego piętra, po drodze znajduje się unikatowa wystawa „Skarby Benedyktynek Staniąteckich”, na której zaprezentowano starodruki z XV wieku, koronki, naczynia i szaty liturgiczne oraz relikwiarze. Zwiedzanie kończy się na strychu znajdującym się nad klasztorem.

Przy okazji wizyty w Staniątkach można nabyć produkty przygotowane przez siostry. Bigos, smalec, chleb, ogórki, kompoty – wszystko to specjały, które warto skosztować.

Wejścia w grupach 30.osobowych odbywać się będą o pełnych godzinach: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00, 19.00. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ulicy Powiśle 11 w Krakowie oraz w Zamku Królewskim w Niepołomicach.


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.