Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

05-06-2018

Na zielono

Korytarze staniąteckiego opactwa imponują nie tylko architekturą, ale także kolorystyką. Ta potrafi zupełnie nieoczekiwanie zaskakiwać. W tym samym korytarzu występują tak różne kolory, że aż ciężko uwierzyć, iż chodzi o to samo miejsce. Tak jest z zielenią, która pojawiła się po raz pierwszy.Korytarz wysoki znajdujący się we wschodniej części opactwa przybiera kolor zielony. Tuż po godzinie 10.00 białe sklepienie pokrywa zieleń. Nigdy wcześniej nie było takiego koloru, w tym roku pierwszy raz.


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.