Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

12-09-2018

ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ BOLESNEJ I KONCERT - 16 WRZEŚNIA

W niedzielę 16 września serdecznie zapraszamy do naszego opactwa na odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, którego kulminacyjnym punktem jest UROCZYSTA MSZA ŚW.. o godz. 11.30. Natomiast o godz. 16.30 odbędzie się również wyjątkowy koncert w wykonaniu SCHOLI WSPÓLNOTY MŁODYCH „ CHRYSTUS W SOLNYM MIEŚCIE”.Odpustowej Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył będzie ks. Jan Lis salezjanin, będący przez kilka lat rektorem naszego kościoła.
Obraz Matki Bożej Bolesnej został namalowany na drzewie lipowym. Maryja stoi z załamanymi rękoma, z sercem przebitym siedmioma mieczami. W każdym narożniku stoją anioły, trzymając narzędzia Męki Pańskiej. Nieznany malarz z Włoch namalował jedynie twarz Matki Boskiej, a wiele szczegółów pozostawił swoim uczniom, co zdaniem fachowców, ma wiele braków.
Obraz, który obecnie znajduje się w kaplicy Matki Boskiej Bolesnej koronował 21 września 1924 abp krakowski Adam Sapieha.


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.