Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

12-08-2017

Przyjaciele dla Opactwa

Taką nazwę nosi cykl koncertów organizowanych tego lata w Opactwie św. Wojciecha Mniszek Benedyktynek w Staniątkach. Trzy z nich zabrzmią w czasie Cracovia Sacra. Pierwszy już w niedzielę o godzinie 19.00.Na początek koncert organowy w wykonaniu Tomasza Barcika. Kolejny odbędzie się w poniedziałek, a wystąpi Wojciech Gracz. Natomiast w Święto Wniebowzięcia NMP zaprezentują się: Paulina Szostak-Machnica (solistka), Damian Sowa (organy), Agnieszka Rzeźnik (recytacja, prowadzenie koncertu), Karol Zwierniak (organy).

Koncerty odbędą się w kościele pw. św. Wojciecha w Staniątkach o godzinie 19.00. Wstęp dobrowolna ofiara na rzecz klasztoru.


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.