Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

22-01-2017

Majestat i piękno

Korytarze naszego opactwa potrafią zachwycić. Same w sobie majestatyczne, nabierają szczególnego piękna, kiedy wpada do nich światło.Nie ma takiej pory dnia ani roku, która pozbawiłaby je tego piękna. Przykładem może być zamieszczony poniżej film, który został nagrany z początkiem grudnia.

Widać na nim mroczne korytarze przy furcie klasztornej oraz skąpane światłem korytarze pierwszego piętra. Wpadające przez okienko promienie słoneczne tworzą niezwykłe refleksy na ścianach.

Zresztą, dużo by mówić. Zobaczcie sami.

Link do strony, na której można obejrzeć film:
https://web.facebook.com/Bogdan-Pasek-Photography-627324907379920


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.