Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

20-12-2016

Magia światła

Czasami w klasztornych korytarzach odbywa się prawdziwy spektakl. W roli głównej światło. Cudnie, klimatycznie, po prostu... przepięknie .Niezwykły to bohater, który w zależności od pory roku i dnia zmienia wszystko nie do poznania. Ten sam korytarz potrafi być jasny, niemal biały, później ciemny, innym razem intensywnie niebieski czy brązowy.

Przedziwne zjawisko, budzące każdorazowo zachwyt. Niby zwykłe, a jednak przez tę grę kolorów niezwyczajne korytarze. Do tego wpadające przez okna promienie słoneczne tworzące blaski, aureole, jak choćby w obrazie Matki Boskiej, której oblicze opromienione jest światłem słońca w określonym dniu i godzinie. Tak naturalnie, bez żadnych sztucznych efektów i ingerencji człowieka.


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.