Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

01-12-2018

Królewskie karpie

Odłowiono KARPIE ze znajdujących się w klasztornym ogrodzie stawów. Są do nabycia WYŁĄCZNIE W OPACTWIE w Staniątkach. Te, które są sprzedawane poza terenem klasztornym, nie pochodzą z naszych stawów. Nabyte benedyktyńskie karpie POŁĄCZĄ NAS DUCHOWO PRZY WIGILIJNYM STOLE.W tym roku karpie odłowiono po raz siódmy. W ciągu tego czasu zyskały już sobie własną renomę. Mają wyjątkowy smak. Są chętnie kupowane. Wszystko za sprawą ekologicznej hodowli, karmienia kukurydzą i pszenicą. Ale nade wszystko wzrastają otoczone naszą modlitwą, a wraz z nimi wszyscy, którzy je spożywają.
ABY WE WSZYSTKIM BÓG BYŁ UWIELBIONY!

Zapraszamy w godz. 9-12 oraz 15-16.30.

Bóg zapłać!


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.