Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

25-11-2016

Anno Domini 2017

Pochylona nad brewiarzem mniszka, zakamarki opactwa, klasztorny ogród - to tylko niektóre obrazy, które znalazły się na kartach kalendarza Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach na 2017 rok.Na części zdjęć są mniszki w chórze klasztornym podczas nieszporów. Jest też sam chór wraz z malowidłem przedstawiającym scenę śmierci św. Scholastyki. Są korytarze klasztorne, z krzyżem i schodami prowadzącymi na chór kościelny. W ogrodzie zaś figura Matki Bożej, alejka prowadząca na dziedziniec kościelny, odbicie w stawie kościoła i spacerująca ksieni opactwa z nieodłącznym Reksiem. Autorem zdjęć jest Bogdan Pasek.

Kalendarz "cegiełkę" można nabyć w opactwie w Staniątkach. Istnieje możliwość przesłania kalendarza pocztą. Zamówienia należy kierować drogą mailową na adres: staniatki@benedyktynki.eu


 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.