Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

30-04-2013

MŁODE KARPIE STANIĄTECKIE

W ostatnim tygodniu młode karpie, które dorastały przez ostatnie dwa lata od narybku, przeniesione zostały do większego stawu. Tam będą wieść szczęśliwe życie, obfite w zdrowe jadło, oczekując tegorocznej Wigilii. Poza karpiami staw zamieszkiwały w dużej ilości karasie, z których przygotujemy przepyszne przetwory. Liny, szczupaki wróciły do stawu, oczekiwać będą rekolekcji dla wędkarzy...

 

30-04-2013

ZJAZD KALIGRAFÓW 31 maja — 2 czerwca

W dniach 31 maja - 2 czerwca w naszym opactwie odbędzie się zjazd kaligrafów. Skrybów, iluminatorów, ilustratorów, rubrykatorów, typografów, soferów i wielu innych mistrzów i rzemieślników, których nazw nie zdołamy spisać, po prostu wszystkich miłośników pięknego pisania w imieniu organizatorów serdecznie na to spotkanie zapraszamy.

 

24-04-2013

KRÓL PRAGNIE TWEGO PIĘKNA ... : 30 kwietnia-5 maja 2013

Rekolekcje z tańcem dla dziewcząt i kobiet.
Niezależnie od powołania, do jakiego wezwie Cię Bóg każda z dróg jest formą realizacji tego pierwszego i najbardziej naturalnego powołania, jakie otrzymałaś od Boga w momencie Twego poczęcia – powołania do tego, by być kobietą.

 

01-04-2013

Chrystus poszedł przed nami, dając nam przykład, abyśmy i my weszli w bramy życia

Na tegoroczne święta Wielkanocy, pamiątkę przejścia Pana i Jego triumfu, składamy wszystkim naszym Przyjaciołom i Dobroczyńcom serdeczne życzenia wszelkich łask Bożych i głębokiego pokoju na tej drodze za Nim. Wdzięczne benedyktynki staniąteckie s. Stefania Polkowska OSB z siostrami

 

29-01-2013

REMONT POKOJU UKOŃCZONY

Dzięki wsparciu naszych Dobroczyńców ukończony został remont pokoju w Domu Gości. Jest to piąty odnowiony, bardziej komfortowy pokój z łazienką, który czeka na naszych miłych Gości. Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe. W modlitwach pamiętamy naszych Dobroczyńców, przedstawiając Panu Bogu ich intencje za wstawiennictwem Matki Bożej Bolesnej Staniąteckiej.

 
< poprzednie  [7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22]  następne >Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.