Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

16-01-2015

On jest obrazem Boga niewidzialnego Pierworodnym wobec każdego stworzenia

Wszystkim naszym Bliskim, Przyjaciołom i Dobroczyńcom, którzy razem z nami dziękują Panu za Jego Przyjście, życzymy serdecznie wielkiej radości i pokoju przy żłóbku betlejemskim, w tę Noc Światłości i przez cały 2015 Rok. Zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej i wzajemnie prosimy o modlitwę ksieni i Siostry Benedyktynki ze Staniątek

 

31-12-2014

CHARYTATYWNY KONCERT 25 STYCZNIA 2015

25 stycznia 2015, o godz. 16.00 zapraszamy serdecznie na charytatywny koncert - na rzecz ogrzania i remontów naszego klasztoru - JOANNA SŁOWIŃSKA „KOLĘDY DAWNE I NOWE" w wykonaniu: Joanna Słowińska - śpiew, skrzypce; Jan Słowiński - altówka; Zofia Słowińska - śpiew; Stanisław Słowiński - skrzypce; Justyn Małodobry - kontrabas; Michał Salamon - instrumenty klawiszowe; Wstęp - cegiełka - dobrowolną ofiarę na rzecz ogrzania i remontu opactwa. Każdy wraz z cegiełką otrzyma kolędową płytę Joanny Słowińskiej „Z nieba wysokiego".

 

07-12-2014

7 grudnia 2014 - KONCERT NA RZECZ NASZEGO OPACTWA

7 grudnia 2014 odbył się koncert na rzecz naszego opactwa JOANNA SŁOWIŃSKA i Stanisław Słowiński Quartet pod honorowym patronatem Starosty Wielickiego. Wystąpili: Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce; Kasia Bogusz – śpiew, Jan Słowiński – altówka; Stanisław Słowiński Quartet w składzie: Stanisław Słowiński – skrzypce; Michał Salamon – instrumenty klawiszowe; Justyn Małodobry – kontrabas; Adam Stępniowski – perkusja. WSTĘP DOBROWOLNA OFIARA – CEGIEŁKA NA RZECZ OGRZANIA I REMONTU KLASZTORU. KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMAŁ W PREZENCIE TOM POEZJI "WCZORAJ WOLNOŚĆ MI DALI" Wysocki, Galicz, Kukin, Okudżawa, Andruchowycz w tłumaczeniach Jana Słowińskiego.

 

31-10-2014

KONCERT 23 LISTOPADA 2014

23 listopada 2014, o godz. 18.50 (po wieczornej Mszy św.) zapraszamy na koncert muzyki dawnej na cześć św. Cecylii w wykonaniu Collegium Palestrinae. Zespół wykona muzykę mistrzów polifonii XVI w. Wybrzmią utwory oparte o teksty modlitw do Najświętszej Maryi Panny, m.in. Heinricha Isaaca Regina coeli czy Cristóbala de Moralesa Magnificat, tęskny lament wygnanych Izraelitów - Super flumina Babylonis czy utrzymany w podobnym nastroju Versa est in luctum Alonso Lobo. Piękny fragment Pieśni nad pieśniami Quam pulchri sunt gressus tui – „Jak piękne są twoje kroki, córko książęca!” Tomása Luisa de Victorii. Wstęp wolny - dobrowolna ofiara na rzecz klasztoru.

 

31-10-2014

WSPOMNIENIE ZMARŁYCH

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspieranie opactwa. Codziennie modlimy się w intencjach naszych Dobroczyńców, a w listopadzie wspominamy również ich bliskich, którzy już przeszli do wieczności. Niech przebywają w szczęśliwości z Bogiem. Z wyrazami wdzięczności, s. Stefania Polkowska OSB ksieni opactwa z całą wspólnotą sióstr benedyktynek

 
< poprzednie  [4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22][23]  następne >Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.