Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

14-06-2015

GRA Z MISJĄ NA ANDROID I iOS

Dla pasjonatów gier przygodowych i tych chcących w nietypowy sposób poznać historię naszego opactwa udostępniamy interaktywną grę na urządzenia mobilne "Misja. Opactwo w Staniątkach". Jest do bezpłatnego pobrania z Google Play (Android) oraz AppStore (iOS). Wszystkich fanów gry zapraszamy do polubienia: https://www.facebook.com/Misja.Opactwo.w.Staniatkach Znajdują się tam ciekawostki i wątki, które pomogą w rozwiązywaniu zadań w grze.

 

18-05-2015

KONCERT ODWOŁANY 24 MAJA 2015

Serdecznie przepraszamy, ale koncert Zespołu Wokalnego Bazyliki Trójcy Świętej OO. Dominikanów w Krakowie oraz Kameralnego Zespołu Instrumentów Dawnych pod dyrekcją Dawida Kusza OP, który planowany był na 24 maja na godz. 16.00 został odwołany z przyczyn od nas niezależnych.

 

05-04-2015

KONCERT 29 MARCA 2015

W Niedzielę Palmową odbył się wyjątkowy koncert. Wystąpiła Maria Pomianowska (śpiew, staropolskie fidele kolanowe) ze swoją studentką Aleksamdry Kauf. Rozbrzmiały piękne najdawniejsze pieśni i melodie związane z okresem Wielkiego Postu. Pieśni, które były śpiewane w dawnych czasach w oddalonych od głównych skupisk ludzkich enklawach, zachowały dzięki temu swój świeży niepowtarzalny oryginalny charakter. Powróciliśmy do korzeni naszej kultury i przenieśliśmy się wraz z artystka oraz jej studentką do czasów bardzo archaicznych, które przywołały utwory dawniej przekazywane tylko w tradycji ustnej, śpiewane na ziemiach polskich w okresie wielkanocnym. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Wieliczce. Kolejny koncert chorałowo-instrumentalny pod kierownictwem Dawida Kusza OP już 24 maja. Serdecznie zapraszamy!!!

 

15-02-2015

PRZEKAŻ 1 % NA REMONT OPACTWA

Jeśli chcesz pomóc i w tym roku... Wszystkim, którzy do tej pory już pośpieszyli nam z pomocą i tym, którzy pragną to uczynić składamy serdeczne podziękowanie staropolskim zawołaniem „Bóg zapłać"!

 

19-01-2015

Przyszła zima, a z nią... zimno i wilgoć.

"Przez wszystkie dni twojego życia spełniaj uczynki miłosierne i nie chodź drogami nieprawości,  ponieważ ci, którzy właściwie postępują, doznają powodzenia we wszystkich swych czynach..." KAŻDEGO DNIA OTACZAMY SZCZEGÓLNĄ MODLITWĄ NASZYCH DOBROCZYŃCÓW, POLECAJĄC ICH BOŻEJ OPIECE ZA PRZYCZYNĄ MATKI BOŻEJ BOLESNEJ STANIĄTECKIEJ.

 
< poprzednie  [3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22]  następne >Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.