Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

15-02-2015

PRZEKAŻ 1 % NA REMONT OPACTWA

Jeśli chcesz pomóc i w tym roku... Wszystkim, którzy do tej pory już pośpieszyli nam z pomocą i tym, którzy pragną to uczynić składamy serdeczne podziękowanie staropolskim zawołaniem „Bóg zapłać"!

 

19-01-2015

Przyszła zima, a z nią... zimno i wilgoć.

"Przez wszystkie dni twojego życia spełniaj uczynki miłosierne i nie chodź drogami nieprawości,  ponieważ ci, którzy właściwie postępują, doznają powodzenia we wszystkich swych czynach..." KAŻDEGO DNIA OTACZAMY SZCZEGÓLNĄ MODLITWĄ NASZYCH DOBROCZYŃCÓW, POLECAJĄC ICH BOŻEJ OPIECE ZA PRZYCZYNĄ MATKI BOŻEJ BOLESNEJ STANIĄTECKIEJ.

 

16-01-2015

On jest obrazem Boga niewidzialnego Pierworodnym wobec każdego stworzenia

Wszystkim naszym Bliskim, Przyjaciołom i Dobroczyńcom, którzy razem z nami dziękują Panu za Jego Przyjście, życzymy serdecznie wielkiej radości i pokoju przy żłóbku betlejemskim, w tę Noc Światłości i przez cały 2015 Rok. Zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej i wzajemnie prosimy o modlitwę ksieni i Siostry Benedyktynki ze Staniątek

 

31-12-2014

CHARYTATYWNY KONCERT 25 STYCZNIA 2015

25 stycznia 2015, o godz. 16.00 zapraszamy serdecznie na charytatywny koncert - na rzecz ogrzania i remontów naszego klasztoru - JOANNA SŁOWIŃSKA „KOLĘDY DAWNE I NOWE" w wykonaniu: Joanna Słowińska - śpiew, skrzypce; Jan Słowiński - altówka; Zofia Słowińska - śpiew; Stanisław Słowiński - skrzypce; Justyn Małodobry - kontrabas; Michał Salamon - instrumenty klawiszowe; Wstęp - cegiełka - dobrowolną ofiarę na rzecz ogrzania i remontu opactwa. Każdy wraz z cegiełką otrzyma kolędową płytę Joanny Słowińskiej „Z nieba wysokiego".

 

07-12-2014

7 grudnia 2014 - KONCERT NA RZECZ NASZEGO OPACTWA

7 grudnia 2014 odbył się koncert na rzecz naszego opactwa JOANNA SŁOWIŃSKA i Stanisław Słowiński Quartet pod honorowym patronatem Starosty Wielickiego. Wystąpili: Joanna Słowińska – śpiew, skrzypce; Kasia Bogusz – śpiew, Jan Słowiński – altówka; Stanisław Słowiński Quartet w składzie: Stanisław Słowiński – skrzypce; Michał Salamon – instrumenty klawiszowe; Justyn Małodobry – kontrabas; Adam Stępniowski – perkusja. WSTĘP DOBROWOLNA OFIARA – CEGIEŁKA NA RZECZ OGRZANIA I REMONTU KLASZTORU. KAŻDY UCZESTNIK OTRZYMAŁ W PREZENCIE TOM POEZJI "WCZORAJ WOLNOŚĆ MI DALI" Wysocki, Galicz, Kukin, Okudżawa, Andruchowycz w tłumaczeniach Jana Słowińskiego.

 
< poprzednie  [2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21]  następne >Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.