Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

10-04-2016

PROFESJA ZAKONNA W STANIĄTKACH

Dnia 21 marca (jest to nasza zakonna uroczystość św. Benedykta, chociaż w tym roku przesłoniła ją liturgia Wielkiego Tygodnia) na naszej porannej Mszy św. miała miejsce pierwsza profesja czyli pierwsze śluby zakonne naszej nowicjuszki, s. Julii. Zgodnie z prawem kościelnym każda nowicjuszka po ukończeniu dwóch pełnych lat nowicjatu może złożyć śluby, ale na razie tylko czasowe, na rok. Po roku może je powtórzyć, a dopiero po trzech latach może złożyć śluby wieczyste.

 

15-03-2016

OSIEM WIEKÓW STANIĄTEK

HERB FUNDATORÓW - Osiem wieków nieprzerwanego istnienia zespołu ludzkiego, który za sens i cel swojego istnienia uważa służbę Bożą i do niej formuje; osiem wieków nieprzerwanego istnienia zespołu ludzkiego, który w zmiennych warunkach historycznych, społecznych i gospodarczych zdołał ten sens i cel utrzymać, walcząc o niego tak z przeciwnościami zewnętrznymi, jak i ze słabością własnej ludzkiej natury.

 

06-02-2016

ZAINAUGUROWANO JUBILEUSZ 800-LECIA OPACTWA BENEDYKTYNEK W STANIĄTKACH

Przyczyniacie się siostry do podtrzymywania duchowego ognia w naszym społeczeństwie – mówił do Sióstr Benedyktynek w Staniątkach Nuncjusz Apostolski abp Celestino Migliore, podczas uroczystości inauguracji Opactwa Benedyktynek w Staniątkach

 

16-12-2015

Niech będzie błogosławiony Bóg, który nam dał uczestnictwo w dziale świętych w światłości

Naszym Przyjaciołom, naszym Dobroczyńcom i wszystkim, którzy się z nami jednoczą w oczekiwaniu Pana życzymy serdecznie wielkiej radości i pokoju przy żłóbku betlejemskim, w tę Noc Światłości i przez cały rok. Zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej i wzajemnie prosimy o modlitwę Wdzięczne za dary serca Siostry Benedyktynki ze Staniątek

 

07-12-2015

KARPIE Z NASZYCH STAWÓW

Karpie zostały odłowione z naszych stawów i są do nabycia w naszym opactwie. Pomożesz nam w ten sposób pozyskać fundusze na remonty i ogrzanie klasztoru. UWAGA!!! NASZE KARPIE SĄ DOSTĘPNE TYLKO W KLASZTORZE W STANIĄTKACH. NIE MA ICH W SPRZEDAŻY DETALICZNEJ W INNYCH MIEJSCACH. JEŚLI SĄ, NIE POCHODZĄ ONE Z NASZYCH STAWÓW.

 
< poprzednie  [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20]  następne >Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.