Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

16-12-2015

Niech będzie błogosławiony Bóg, który nam dał uczestnictwo w dziale świętych w światłości

Naszym Przyjaciołom, naszym Dobroczyńcom i wszystkim, którzy się z nami jednoczą w oczekiwaniu Pana życzymy serdecznie wielkiej radości i pokoju przy żłóbku betlejemskim, w tę Noc Światłości i przez cały rok. Zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej i wzajemnie prosimy o modlitwę Wdzięczne za dary serca Siostry Benedyktynki ze Staniątek

 

07-12-2015

KARPIE Z NASZYCH STAWÓW

Karpie zostały odłowione z naszych stawów i są do nabycia w naszym opactwie. Pomożesz nam w ten sposób pozyskać fundusze na remonty i ogrzanie klasztoru. UWAGA!!! NASZE KARPIE SĄ DOSTĘPNE TYLKO W KLASZTORZE W STANIĄTKACH. NIE MA ICH W SPRZEDAŻY DETALICZNEJ W INNYCH MIEJSCACH. JEŚLI SĄ, NIE POCHODZĄ ONE Z NASZYCH STAWÓW.

 

04-12-2015

PŁYTA Z MUZYKĄ Z ANTYFONARZA DOROTY SZRENIAWSKIEJ

W opactwie lub na stronie www.dux.pl dostępna jest płyta Venite, exultemus Dominodea w wykonaniu żeńskiego zespołu wokalnego Flores Rosarum pod kierownictwem artystycznym Susi Ferfogli. Płyta nagrana została w tym roku w naszym opackim kościele. Jest pierwszą częścią większego projektu "Muzyka klasztorów żeńskich na terenie Małopolski w epoce średniowiecza" realizowanym przez ten zespół. Nagrania obejmują antyfony, hymny oraz responsoria podzielone na cztery okresy liturgiczne przeplecione improwizacjami na wirginale pochodzące z Antyfonarza napisanego "na Tyńcu przez Księży Benedyktynów za przełożeństwa ksieni Doroty Szreniawskiej w 1536", który znajduje się w naszych zbiorach bibliotecznych. Album zamyka utwór wykonany przez siostry benedyktynki z naszego zgromadzenia.

 

02-12-2015

SKARBY HISTORII KLASZTORU W STANIĄTKACH

W niedzielę 6 grudnia zapraszamy serdecznie na uroczystości przygotowywane przez Tradycyjny Oddziała C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 Barona Edwarda von Beschi – Twierdza Kraków, związane z rocznicą wydarzeń, które miały miejsce w opactwie staniąteckim w czasie I wojny światowej. O godz. 11:00 odbędzie się Msza Święta w intencji poległych w wielkiej wojnie w larach 1914–1918. O godz. 12:30 w ogrodach klasztornych rozpocznie się widowisko batalistyczne „Galicja w ogniu 1914”.

 

18-11-2015

MEDYTACJE BIBLIJNE 27-29 LISTOPADA 2015

W dniach 27-29 listopada 2015 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na benedyktyńskie medytacje biblijne. Praktyka medytacji benedyktyńskiej (lectio-divina) służy otwarciu umysłu i serca na słowo żywego Boga, a więc osobistemu spotkaniu z Nim.

 
< poprzednie  [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20]  następne >Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.