Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

19-09-2015

KONCERT NA RZECZ OPACTWA

W ramach odbywającego się w niedzielę 20 września odpustu odbył się koncert "Śpiewam ja Tobie" w wykonaniu FLORIPARI - Zespołu Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie w składzie: Justyna Dolot, Artur Łuczak, Mateusz Kowalski, Ada Bujak, Aleksander Tomczyk. Wstęp na koncert za dobrowolną ofiarę na rzecz remontów naszego opactwa.

 

09-08-2015

CRACOVIA SACRA 14-15 SIERPNIA

W dniach 14 i 15 sierpnia 2015 ponownie zapraszamy do naszego opactwa na Noc klasztorów - Cracovia Sacra. Będzie można zwiedzić część naszego domu za klauzurą, na co dzień niedostępny dla osób spoza naszej wspólnoty: „Korytarza Wielkiego” dormitorium z cyklem obrazów przedstawiających dzieje Kazimierza Odnowiciela oraz wirydarza. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11 w Krakowie oraz w Zamku w Niepołomicach. Zapraszamy również na widowisko muzyczne w wykonaniu artystów Krakowskiej Opery Kameralnej. Szczegółowy program:

 

14-06-2015

GRA Z MISJĄ NA ANDROID I iOS

Dla pasjonatów gier przygodowych i tych chcących w nietypowy sposób poznać historię naszego opactwa udostępniamy interaktywną grę na urządzenia mobilne "Misja. Opactwo w Staniątkach". Jest do bezpłatnego pobrania z Google Play (Android) oraz AppStore (iOS). Wszystkich fanów gry zapraszamy do polubienia: https://www.facebook.com/Misja.Opactwo.w.Staniatkach Znajdują się tam ciekawostki i wątki, które pomogą w rozwiązywaniu zadań w grze.

 

18-05-2015

KONCERT ODWOŁANY 24 MAJA 2015

Serdecznie przepraszamy, ale koncert Zespołu Wokalnego Bazyliki Trójcy Świętej OO. Dominikanów w Krakowie oraz Kameralnego Zespołu Instrumentów Dawnych pod dyrekcją Dawida Kusza OP, który planowany był na 24 maja na godz. 16.00 został odwołany z przyczyn od nas niezależnych.

 

05-04-2015

KONCERT 29 MARCA 2015

W Niedzielę Palmową odbył się wyjątkowy koncert. Wystąpiła Maria Pomianowska (śpiew, staropolskie fidele kolanowe) ze swoją studentką Aleksamdry Kauf. Rozbrzmiały piękne najdawniejsze pieśni i melodie związane z okresem Wielkiego Postu. Pieśni, które były śpiewane w dawnych czasach w oddalonych od głównych skupisk ludzkich enklawach, zachowały dzięki temu swój świeży niepowtarzalny oryginalny charakter. Powróciliśmy do korzeni naszej kultury i przenieśliśmy się wraz z artystka oraz jej studentką do czasów bardzo archaicznych, które przywołały utwory dawniej przekazywane tylko w tradycji ustnej, śpiewane na ziemiach polskich w okresie wielkanocnym. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Wieliczce. Kolejny koncert chorałowo-instrumentalny pod kierownictwem Dawida Kusza OP już 24 maja. Serdecznie zapraszamy!!!

 
< poprzednie  [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19][20]  następne >Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.