Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

19-04-2016

KONCERT 8 MAJA 2016

Serdecznie zapraszamy 8 maja o godz. 16.00 na koncert Alta Cappella w składzie: Marian Magiera, Paweł Gajewski, Stanisław Majerski - trąbki historyczne Tomasz Sobaniec - kotły historyczne, bęben renesansowy; Marcin Świątkiewicz - klawesyn. Koncert jest częścią OBCHODÓW OSIEMSETLECIA OPACTWA MNISZEK BENEDYKTYNEK W STANIĄTKACH. Wstęp - dobrowolna ofiara. W programie:

 

14-04-2016

S. MAŁGORZATA BORKOWSKA. SPORY O DATĘ FUNDACJI

Klasztor staniątecki stoi już sobie te osiem wieków, albo prawie, i wszelkie kościelne i świeckie władze i urzędy od początku uznawały i uznają jego istnienie, zarówno faktyczne jak prawne. Ale gdzie jest akt fundacji? Nie ma. I nawet nie jest pewne, czy kiedykolwiek istniał, czy go w ogóle spisano. Bo czym tłumaczyć fakt, że zachowało się tyle innych dokumentów z pierwszego stulecia istnienia klasztoru, a ten jeden, najważniejszy, właśnie zaginął, i nie próbowano go nawet (jak była moda w średniowieczu) odtworzyć?

 

10-04-2016

PROFESJA ZAKONNA W STANIĄTKACH

Dnia 21 marca (jest to nasza zakonna uroczystość św. Benedykta, chociaż w tym roku przesłoniła ją liturgia Wielkiego Tygodnia) na naszej porannej Mszy św. miała miejsce pierwsza profesja czyli pierwsze śluby zakonne naszej nowicjuszki, s. Julii. Zgodnie z prawem kościelnym każda nowicjuszka po ukończeniu dwóch pełnych lat nowicjatu może złożyć śluby, ale na razie tylko czasowe, na rok. Po roku może je powtórzyć, a dopiero po trzech latach może złożyć śluby wieczyste.

 

15-03-2016

OSIEM WIEKÓW STANIĄTEK

HERB FUNDATORÓW - Osiem wieków nieprzerwanego istnienia zespołu ludzkiego, który za sens i cel swojego istnienia uważa służbę Bożą i do niej formuje; osiem wieków nieprzerwanego istnienia zespołu ludzkiego, który w zmiennych warunkach historycznych, społecznych i gospodarczych zdołał ten sens i cel utrzymać, walcząc o niego tak z przeciwnościami zewnętrznymi, jak i ze słabością własnej ludzkiej natury.

 

06-02-2016

ZAINAUGUROWANO JUBILEUSZ 800-LECIA OPACTWA BENEDYKTYNEK W STANIĄTKACH

Przyczyniacie się siostry do podtrzymywania duchowego ognia w naszym społeczeństwie – mówił do Sióstr Benedyktynek w Staniątkach Nuncjusz Apostolski abp Celestino Migliore, podczas uroczystości inauguracji Opactwa Benedyktynek w Staniątkach

 
< poprzednie  [0][1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12][13][14][15][16][17][18][19]  następne >Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.