Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

23-12-2012

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ

Chrystus zmartwychwstał. Dał się ogarnąć naszej śmierci, by nas ogarnąć swoim zmartwychwstaniem. Chrystus zmartwychwstał, i to jest najważniejsze.

 

05-12-2012

Prośba o wsparcie finansowe

Awaria - pęknięcie rury - wymusiła na nas decyzję o remoncie pokoju w Domu Gości. Będzie to kolejny, piąty pokój z łazienką. Poprawi się znacznie komfort naszych Gości, ale wiąże się to z poniesieniem ogromnych kosztów. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe. Wspieramy modlitwą naszych Dobroczyńców, przedstawiając Panu Bogu ich intencje za wstawiennictwem Matki Bożej Bolesnej Staniąteckiej.

 

29-11-2012

DZIŚ BYŁ POŁÓW RYB!!!

W św. Andrzeja - Apostoła (i rybaka!!!) odławiane były w naszym stawie dorodne karpie królewskie... Ale radość!!!

 

17-11-2012

Podziękowania dla Dobroczyńców

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspieranie opactwa. Codziennie modlimy się w intencjach naszych Dobroczyńców, a w listopadzie wspominamy również ich bliskich, którzy już przeszli do wieczności. Niech przebywają w szczęśliwości z Bogiem. Z wyrazami wdzięczności, s. Stefania Polkowska OSB ksieni opactwa z całą wspólnotą sióstr benedyktynek

 

25-10-2012

REQUIEM na rzecz opactwa

11 listopada w kościele opactwa wystąpił oktet wokalny „OCTAVA ensemble”. W zabytkowym wnętrzach rozbrzmiały m. in. pieśni z kancjonału staniąteckiego - Zofii Stradomskiej z 1586 roku. Cykl koncertów organizowanych w staniąteckim opactwie mający na celu ratowanie zabytkowych zabudowań najstarszego nieprzerwanie trwającego klasztoru benedyktynek w Polsce będzie kontynuowany w nadchodzącym roku. Serdecznie zapraszamy!

 
< poprzednie  [11][12][13][14][15][16][17][18][19][20][21][22][23][24]  następne >Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.