Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

11-02-2019

PODARUJ 1 % DLA NASZEGO OPACTWA

Jak można to zrobić? ..... W pozycji "Numer KRS": 0000195764; BARDZO WAŻNE: w części "Informacje uzupełniające" w pozycji "cel szczegółowy 1 %": STANĄTKI OPACTWO lub 006 - Bez tej informacji pieniądze nie trafią do nas!!!

 

10-02-2019

Ponadto można ODLICZYĆ OD PODATKU darowizny na "Cel kultu religijnego".

Można je przekazywać na konto klasztorne w przeciągu całego roku (zachowując zaświadczenie wpłaty), a w następnym roku kalendarzowym odliczyć od podatku. "Dobroczynność jest jak raj we wszystko obfitujący, a jałmużna - trwa na wieki" (Syr 40,17}. „Jałmużna zaś uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu” (Tob 12,9).

 

05-01-2019

Bogu niech będą dzięki

W związku z informacjami pojawiającymi się w mediach i w ślad za nimi zainteresowaniem oraz troską wielu osób związanych z naszym opactwem, spieszę najpierw z zapewnieniem, że klasztor jest bezpieczny. Zarzewie ognia, które pojawiło się w tzw. „czerwonej szkole” zostało w porę dostrzeżone i ugaszone. Nie doszło do jego rozprzestrzenienia się i pożaru.

 

27-12-2018

Z BŁOGOSLAWIEŃSTWEM W NOWY 2019 ROK -- SYLWESTER Z BENEDYKTYNKAMI W STANIĄTKACH

IN NOMINE DOMINI ! Osoby pragnące wejść z modlitwą w Nowy 2019 Rok serdecznie zapraszamy do Staniątek. Dla przyjezdnych możliwość noclegu. "Aby we wszystkim Bóg był uwielbiony!"

 

23-12-2018

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

Niczym niezmącona cisza, uśpione Betlejem i tylko jaśniejąca na niebie gwiazda jako zapowiedź niezwykłości tej nocy. Urzeczeni jej blaskiem mędrcy wędrujący ze Wschodu w poszukiwaniu Zbawcy tego świata. A On, narodzony z Maryi Panny w stajence Położony w żłobie, w otoczeniu prostych pastuszków był spełnieniem Bożej obietnicy o Mesjaszu przynoszącym ziemi radość i pokój. Przyszedł po cichu, jakby w zawstydzeniu - bo tak dokonują się rzeczy wielkie. Bez roszczeń, pretensji, małostkowości... Uosobienie wzniosłych uczuć - po prostu prawdziwa Miłość.

 
[0][1][2][3][4][5][6][7][8][9]  następne >Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.