Witamy na stronie Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach

Naszym celem jest wielbić Boga przez wspólną modlitwę liturgiczną i przez życie w siostrzanej wspólnocie. Pod opieką Matki Najświętszej usiłujemy przez miłość upodobnić się do Chrystusa, bo On jest Drogą, Prawdą i Życiem. Musimy też oczywiście zapracować na swoje utrzymanie.

31-03-2018

Wszystkim, którzy do tej pory już pośpieszyli nam z pomocą i tym, którzy pragną to uczynić składamy serdeczne podziękowanie staropolskim zawołaniem „Bóg zapłać"!

Ze swej strony odwdzięczamy się codzienną modlitwą i ascezą życia mniszego w intencji naszych Dobroczyńców, prosząc również o Boże błogosławieństwo w ich życiu osobistym i w podejmowanych przez nich przedsięwzięciach. NIECH WAM PAN BÓG BŁOGOSŁAWI I NIECH WAS STRZEŻE!

 

30-03-2018

PODARUJ 1 % DLA STANIĄTEK

Jak można to zrobić? ..... W pozycji "Numer KRS": 0000195764; BARDZO WAŻNE: w części "Informacje uzupełniające" w pozycji "cel szczegółowy 1 %": STANĄTKI OPACTWO lub 006 - Bez tej informacji pieniądze nie trafią do nas!!!

 

29-03-2018

Ponadto można ODLICZYĆ OD PODATKU darowizny na "Cel kultu religijnego".

Można je przekazywać na konto klasztorne w przeciągu całego roku (zachowując zaświadczenie wpłaty), a w następnym roku kalendarzowym odliczyć od podatku. "Dobroczynność jest jak raj we wszystko obfitujący, a jałmużna - trwa na wieki" (Syr 40,17}. „Jałmużna zaś uwalnia od śmierci i oczyszcza z każdego grzechu” (Tob 12,9).

 

28-03-2018

Pilne !!! NADAL BUDUJEMY WSPÓLNIE - WIRYDARZE DZIEDZICTWA BENEDYKTYŃSKIEGO - POTRZEBNY WKŁAD WŁASNY !!!!!

PRZEDŁUŻONY TERMIN PODPISANIA UMOWY - 31 MAJA 2018 -ZWRACAMY SIĘ DO WAS, DRODZY PRZYJACIELE, Z SERDECZNĄ PROŚBĄ O ROZWAŻENIE MOŻLIWOŚCI WSPARCIA I POMOCY W REALIZACJI TEGO DZIEŁA, KTÓRE POZWOLI NA ZABEZPIECZENIE I EKSPOZYCJĘ UNIKATOWYCH ZBIORÓW Z NASZEGO OPACTWA, STANOWIĄCYCH WYSOKIEJ KLASY DZIEDZICTWO NARODOWE

 

15-03-2018

Radosnego Alleluja

Święta Wielkanocne w szczególny sposób mówią o miłości Boga do ludzi. Wartość życia i poświęcenia nabiera w nich wyjątkowego znaczenia. Bóg umarł dla człowieka z miłości, bezinteresownie. Niech ta bezinteresowność i pamięć o tym, co rzeczywiście ważne na czas Świąt i na każdy następny dzień będą życzeniami świątecznymi dla naszych Przyjaciół i Dobroczyńców.

 
[0][1][2][3][4][5][6][7][8][9]  następne >



Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Publikacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" dla małych projektów Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007 - 2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.